Arama
Kategoriler
  Menu Close

  Boşluk (Ciltli)

  Perakende fiyat: 39,00 ₺
  32,90 ₺
  i h

  National Book Award Finalisti 2008 PEN Çocuk Edebiyatı Ödülü

  SEVMEK VE KAYBETMEK, İHANET VE BEDEL...
  BU ZAMANSIZ DUYGULAR BAZEN YAŞAMI KATLANILIR KILAR.

  Bazı kitaplarımızı çok seviyoruz. BOŞLUK "Bir zamanlar, en azından bir süreliğine sevilmiş ve sonra yol kenarına terk edilmiş bir kedi kadar yalnızı yoktur." Yaşlı bir köpek, bebekli bir kedi, alışılmadık bir aile, sevmek ve kaybetmek, ihanet ve kefaret... Zamansız ve sihirli, Artemisce bir klasik. Sevginin gücü ve nefreti, mutluluğun kırılganlığı ve sözlerimizi tutmanın önemini vurgulayan masal gibi bir hikaye.

  Yavrulamak üzere olan benekli bir kedi, nehrin arka taraflarından, zincirli bir tazının yalnız ve mutsuz ulumasını duyar. Ormanın derinliklerine dalarak sesin sahibini bulma cesareti gösterir. Tazı da nefret etmesi beklenirken bu kediyle arkadaşlık kurar. Sıra dışı bir çift olurlar ve çok kısa bir süre sonra da sıra dışı bir aileye dönüşürler. Ranger, kediye yavrularını yetiştirmek için verandanın altındaki boşluğa saklanmasını söyler, çünkü evin sahibi olan Zargana Surat'ın, onları bulursa timsah yemi olarak kullanacağından emindir.

  Ama Boşluk'ta güvende olacaklardır. Oradan çıkmadıkları sürece...
  Ancak yavru kediler, herkesin bildiği gibi meraklı yaratıklardır.
  Ve yavrulardan birinin bir an merakına yenik düşmesi, bir dizi olayın başlangıcı olacaktır. Şaşırtıcı, fevkalade ve büyük anlamları olan olayların...
  Kati Appelt sevginin ve nefretin gücü, mutluluğun kırılganlığı ve sözünü tutmanın önemi üzerine kederli ama tatlı bir hikaye anlatıyor.

  ,14 X 21,5,Ciltli,328